آزمایش های هوشمند ژنتیکی smartests.ir

آزمایش هوشمند - دیابت

      تصور کنید اگر قبل از هر اتفاق از آن مطلع گردیم چقدر توان مقابله با آن افزایش خواهد یافت؟
از آنجائیکه تعداد افراد مبتلا به دیابت هر روز  به صورت صعودی در حال افزایش است  تشخیص احتمال ابتلا و پیشگیری، از اهمیت بسیار زیادی بر خوردار خواهد بود.

آزمایش هوشمند ژنتیکی دیابت

 

دیابت یا بیماری قند Diabetes یا Diabetes Mellitus، یک اختلال متابولیک سوخت و سازی در بدن است. در این بیماری توانایی تولید انسولین در بدن از بین می‌رود و یا بدن در برابر انسولین مقاوم شده و بنابراین انسولین تولیدی نمی‌تواند عملکرد طبیعی خود را انجام دهد .. وقتی این افزایش قند در دراز مدت در بدن وجود داشته باشد موجب تخریب رگ‌های بسیار ریز در بدن می گردد.که می‌تواند اعضای مختلف بدن همچون کلیه، چشم و اعصاب را درگیر کند. همچنین دیابت با افزایش ریسک بیماری‌های قلبی عروقی ارتباط مستقیمی دارد.

علائم مرحله پیش دیابت

اگرچه مرحله پیش دیابت معمولا علائمی ندارد. با این حال ممکن است علائمی همچون تشنگی غیر عادی،تکرر ادرار، تاری دید و خستگی زیاد نیز درآن مشاهده شود. علاوه بر این، بر اساس نتیجه آزمایش قند خون هم میتوان مرحله پیش دیابت را تشخیص داد.

علائم هشدار دهنده ابتلا به دیابت نوع 2:

 

پر ادراری

 بدن برای رهایی از گلوکوز انباشته شده در خون آن را از طریق ادرار دفع می کند.

پرخوری

سلول ها قادر به استفاده از گلوکوز خون و تامین انرزی از آنها نمی باشند.

پرنوشی

بدن می خواهد حجم آبی را که از دست داده، جبران کند.

احساس خستگی زیاد

بدن علی رغم پرخوری نمی تواند از گلوکوز برای تامین انرژی استفاده کند. 

 

 لذا غربالگری و تشخیص زودرس این بیماری در افراد با ریسک بالا می‌تواند در پیشگیری از این عوارض مؤثر باشد.

 

اگرچنانچه شما هم در یکی از اعضای خانواده خود فردی مبتلا به دیابت دارید به شما پیشنهاد می شود آزمایش هوشمند دیابت را یک بار برای تمام طول عمر خود انجام دهید.

آزمایش هوشمند دیابت شامل 3 پنل می باشد :  

  Diabetes Type 1 and Type 2 + Pharmacogenomics ( CYP Related to diabetes)

  Diabetes Type 2

  Diabetes Type 1

 

چگونه این آزمایش را انجام دهیم؟

انجام  مجموعه ی آزمایش های هوشمند بسیار ساده و بی ضرر می باشند و به سادگی با گرفتن نمونه ای از بزاق و یا فقط چند قطره از خون شما قابل انجام می باشد . نمونه دریافت شده ازشما به همراه اطلاعات مورد نیاز در آزمایشگاه های هوشمند با به روز ترین و کامل ترین تکنولوژی ها با بالاترین درصد کیفیت جواب دهی مورد آزمایش و بررسی قرار می گیرد و اطلاعات ژنتیکی شما در کارت های حافظه ذخیره می گردد و در اختیار شما قرار می گیرد و همچنین شما قادر به نگهداری و استفاده از این اطلاعات در زمان های آتی خواهید بود.

اگر مایل به انجام هر کدام از آزمایشات هوشمند می باشید برای راهنمایی بیشتر  با ما تماس بگیرید.

 

پیشنهاد ما به شما این است برای نتیجه گیری هرچه بهتر و بهره گیری و استفاده از اطلاعات به دست آمده در نتایج آزمایشات خود به مشاوران و تیم پزشکی مجرب ما و یا به پزشک متخصص خود مراجعه نمایید.