آزمایش های هوشمند ژنتیکی smartests.ir

آزمایش هوشمند - HLA

HLA يا آنتي ژن هاي لكوسيت انساني (Human Leukocyte Antigen‌)‌ و يا آنتي ژن هاي مجموعه سازگاري بافتي اصلي ( نشانگرهائي هستند كه بر روي اكثر سلول هاي بدن فرد وجود دارند. سيستم ايمني بدن با استفاده از اين نشانگر مي تواند تشخيص دهند كدام سلول به بدن فرد تعلق دارد و كدام ندارد. مطابقت نزديك بين نشانگرهای HLA در فرد دهنده و گيرنده موجب كاهش خطر حمله سلول هاي ايمني فرد دهنده به شخص گيرنده می شود یعنی در پيوند اعضا و  پيوند سلول هاي بنيادي خون ساز نقش دارند.  از این قبیل بیماری ها می توان به اسکلروز مولتیپل ، بیماری بهجت، نارکولپسی یا حمله خواب، آرتریت روماتوئید و... اشاره نمود.

 

این آزمایش به چه کسانی توصیه می شود؟

هر فرد نيمي از نشانگرهاي HLA را از پدر و نيمي را از مادر به ارث مي برد بنابراين شانس تطابق HLA با خواهر و برادر خود حدود 25 درصد  است . با اين حال حدود 70% بيماراني كه نياز به پيوند دارند دهنده مناسب را در خانواده شان ندارند . بنابراين اگر فردي دهنده نداشته باشد بايد به دنبال استفاده از نمونه فرد غير خويشاوند و يا واحدهاي خون بندناف سايرين باشد . بنابراین افرادی که می خواهند پیوند عضو و پیوند سلول های بنیادی خون ساز دریافت نمایند  به خصوص افراد با سنین بالا توصیه می شود که این آزمایش را انجام دهند.

این آزمایش چه اطلاعاتی به ما می دهد؟

شناسایی ژن ها و آنتی ژن های HLA به منظور تعیین سازگاری بافت ها  برای پیوند، بیماری های خود ایمنی  به خصوص در سنین بالا می باشد .ژن های HLA مسئول ساختار پروتئین های آنتی ژن لکوسیت های انسانی هستند که اختلال در این ژن ها موجب عدم توانایی و اختلال  در عملکرد سیستم ایمنی بدن به خصوص در شناسایی پروتئین های خودی از پروتئین های بیگانه مانند ویروس ها ، باکتری ها ...می شود .

 

 آزمایش هوشمند HLA   به صورت مجموعه زیر ارائه می شود:

مجموعه آزمایش HLA با قدرت تفکیک و دقت بالا

 

چگونه این آزمایش را انجام دهیم؟

انجام  مجموعه ی آزمایش های هوشمند بسیار ساده و بی ضرر می باشند و به سادگی با گرفتن نمونه ای از بزاق و یا فقط چند قطره از خون شما قابل انجام می باشد . نمونه دریافت شده ازشما به همراه اطلاعات مورد نیاز در آزمایشگاه های هوشمند با به روز ترین و کامل ترین تکنولوژی ها با بالاترین درصد کیفیت جواب دهی مورد آزمایش و بررسی قرار می گیرد و اطلاعات ژنتیکی شما در کارت های حافظه ذخیره می گردد و در اختیار شما قرار می گیرد و همچنین شما قادر به نگهداری و استفاده از این اطلاعات در زمان های آتی خواهید بود.

اگر مایل به انجام هر کدام از آزمایشات هوشمند می باشید برای راهنمایی بیشتر  با ما تماس بگیرید.

 

پیشنهاد ما به شما این است برای نتیجه گیری هرچه بهتر و بهره گیری و استفاده از اطلاعات به دست آمده در نتایج آزمایشات خود به مشاوران و تیم پزشکی مجرب ما و یا به پزشک متخصص خود مراجعه نمایید.